Dünyada en çok oynanan oyunlar

Sevgili Oyunpixel takipçileri sizler için bu yazımızda dünyada en çok oynanan oyunlar listesini derledik. Bakalım en çok oynanan oyunlar nelermiş?

Dünyada en çok oynanan oyunlar

İlk Olarak listemizin başında gençlerin favori olan oyunu LoL yani League Of Legends’ var.

1. League of Legends (Riot Games)

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır.

2009’dan bu yana bir çok sezonu geride bırakıp grafiksel olarak büyük adımlar atmış  bir oyundur. gençlerin %70 i bu oyunu oynuyor ve internet kafelerin vazgeçilmez oyunudur. Dünyada en çok oynanan oyun lol olarak belirlenmiştir.

Listemizin 2.sırasında ise Minecraft Bulunuyor !

2. Minecraft

Minecraft bloklarla ve taşlarla bir şehir oluşturma oyunu gibi görünse aslında bir çok modu bulunup en çok oynanan oyunlardan 2. sıraya gelmiştir. Genellikle Türkiye’de 9 ila 17 yaş grupları arasında büyük bir kitle bu oyunu oynuyor. Oyunun pvp , survival ,creative, gibi birçok modları bulunuyor. üstelik sizde kendi minecraft serverinizi açabiliyorsunuz. bu şekilde online olarak da bu oyunu arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz. Minecraft en çok oynanan 2. oyun olarak belirlenmiştir.

Listemizin 3. sırasında büyük çoğunluğumuz bu oyunda Ruslardan nefret etmiştir 🙂

3. Counter-Strike : Global Offensive (CS-GO)

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyun içinde bir çok pahalı silah ve bıçak mevcuttur.  Steam üzerinden satın alınarak oynanan bu oyun normal fiyatı 24,00 TL. Bazen indirimlere girerek özel zamanlarda 12  ₺ ‘ye düşüyor. Ve Dünyada en çok oynanan 3. oyun !

4. PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. Her takım bir yer belirleyerek oraya atlar. Evlerin ve orada bulunan yapıların içindeki silahları kaskları toplamaya başlarlar bu arada da alan daralmaktadır.  alan  daraltıkça safe (güvenli bölge) ye gitmeniz gerekmektedir. yoksa canınızı kaybediyorsunuz. Takım olarak oynarsanız (arkadaşlarınızla) daha çok zevk alırsınız. 2017-2018 YILININ en popüler oyunlarından biri olan PUBG oynanan oyunlar listemizin 4. sırasına imza attı. Steam üzerinde Dudak uçurtan  fiyatına rağmen bu kadar çok oynanmasının nedeni grafikleri ve oyunun amacı olarak düşünüyoruz. Şu an ki fiyatı ise Steam üzerinde :  69,00 TL ‘dir. Fakat bir o kadarda Sevilen ve Çok oynanan bir oyundur.

5. World of Warcraft (WoW)

World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. ve 2017-2018 Seneleri arasında hala daha oynanmaya devam ediyor. Listemizin 5.sırasına imza atan bu oyunun bağımlıları çok fazla ! ve oyun gerçekten 2004’ten bu yana popülaritesini koruyor.

6. Fortnite

Fortnite son zamanlarda baya bir patlama yaparak en çok oynanan oyunlardan 6.sıraya yükseldi. OYUNUN AMACI :  Fortnite Battle Royale; 100 oyuncuya karşı oynanan ücretsiz bir Fortnite modudur. Dev bir harita. Bir savaş otobüsü. Fortnite’ın inşa yeteneklerinin ve yok edilebilen çevre öğelerinin gerçek insanlara karşı yapılan soluk kesici savaşlarla bir araya gelmesi. En son hayatta kalan kazanır. Pubg ile benzerlik gösterse de fortnite hayranları oldukça fazla! Fortnite ücretsiz.

PUBG Güncelleme Notları (27 Şubat 2019)

Share

10 Comments

 1. Hasan Can Reply

  Bu League of Legends (LoL) oynayan metin2 oynayan insanları hiç anlayabilmiş değilim. Ekranda bir ton renk cümbüşü kim kimi vuruyor kim kimi öldürüyor belli değil. Pugb de en azından bir strateji bir aksiyon var. Yakında Pugb en çok oynanan oyun olacaktır bence

 2. Kenar Yazarı Reply

  Bir ara ben lisedeyken Ogame isimli bir oyun yayılmaya başlamıştı. Lise sınıfımdaki erkeklerin belkide yarısı oynuyorduk oyunu. Bir süre sonra ben sıkılmış ve bırakmıştım. Sanırım bir senenin sonunda 2 kişi kalmıştı oyuna devam eden.

  Bu tür online oyunlar çok fazla ilgimi çekmiyor. CSGO gibi oyunlar daha çok ilgi alanıma giriyorlar. Güzel bir liste olmuş. Hepsi duyduğumuz oyunlar. Pek şaşırmadım sıralamaya diyebilirim.

 3. cihan dogan Reply

  Cs Go favorim diğerleri gelip geçici bana göre gerek oyuncuları gerek tecrübe olarakta zaten önde gider diğerlerine göre ne lise zamanlarında çok oynardık arkadaşlarla

 4. beril Reply

  En çok oynanan oyunlar listesinde oynamadığım tek oyun PUBG.Çok merak ettiğim bir oyun.Her yerde karşıma çıkıyor.Fakat açıkçası biraz çocuk oyunu gibi geliyor.İlk fırsatta deneyeceğim.

 5. Mehmet ORTAÇ Reply

  Bu tip oyunlarda hiçbir zaman başarılı olamadım. Football Manager gibi oyunlar ve Fifa benim genel alanım oldu. GTA vb. oyunları oynadım biraz da. Son yıllarda League of Legends oyunu hakkında çok fazla yorum okuyorum. Sürekli aklımın bir kenarında denemek var. Bir de son zamanlarda Fortnite’yi merak ediyorum. Kısa zamanda öğrenmeye çalışacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir