Doktor Tevfik Özlü’den sevindiren korona virüs açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü Corona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Salgınla ilgili son gelişmeleri değerlendiren Özlü, Türkiye’de durum böyle giderse bayram sonu birinci dalga için güzel gelişmelerin olabileceğini ifade etti.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü koronavirüs salgınıyla ilgili son durumu değerlendirdi.

‘Kalabalığa karışmama’ uyarısı

Prof. Özlü, kontrollü sosyal hayatta nasıl davranılması gerektiğini anlatarak salgın sürecinde başa dönüşü engellemek için dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı. Özlü, kontrollü sosyal hayatın önceliğinin ‘kalabalığa karışmamak’ olduğunu söyledi.

“Yoğunlaşmamız gereken ilk dalgayı sonlandırmak”

Ramazan Bayramı sonuna dikkati çeken Prof. Özlü şunları kaydetti: Türkiye için en yoğunlaşmamız gereken ilk dalgayı sonlandırmak. Birinci dalgada duraklama gibi geri dönme gibi risk olabilir. Böyle giderse bayram sonu itibariyle birinci dalgayı atlatmış olabiliriz.

Prof. Dr. Tevfik Özlü Kimdir?

1963 Aydın doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Aydın’da tamamladı.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi aldı.

Uzmanlık sonrası Elazığ Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetini yapıp Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında yardımcı doçent olarak öğretim üyeliğine başladı.

Bir yıl sonra Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalını ve 2011’de bu Anabilim Dalına bağlı Yoğun Bakım Bilim Dalını kurdu. Kurulduğundan bugüne söz konusu Anabilim ve Bilim Dalının Başkanlığını yürütüyor.

Fakültesinde Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu Üyeliği, Lisans Eğitimi Komisyonu Üyeliği, Dönem IV Koordinatörlüğü, Ders Kurulu Başkanlığı, eğitimden sorumlu Dekan Yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Farabi Hastanesi Yürütme Kurulu Üyeliği gibi görevler üstlendi. 2008-2015 arasında Üniversitesinin uygulama ve araştırma merkezi olan Farabi Hastanesinin Başhekimliğini yürüttü.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HAHUM) kurucusu ve halen Müdürlüğünü yürütmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Minecraft item Kodları 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478