DLive nedir? Nasıl Üye Olunur?

Blockchain için tasarlanan ilk ve tek çevrimiçi canlı yayın platformu DLive, Türk yayıncılardan büyük ilgi gördü. Platformun yeni içerik yayıncılarının popülerleşmesine ve para kazanmasına fırsat vermesi Türkiye’de de çok tercih edilmesini sağladı. Sizler için dlive nedir ve nasıl üye olunur içeriğimizi hızlı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Dlive Nedir

Türk kullanıcılar, son 6 ay içerisinde DLive’da en hızlı büyüyen topluluk oldu. Bu sebeple siteye ilk olarak Türkçe dil opsiyonu eklendi ve site Türkçe olarak lanse edildi.

Bu platformu kullanıcılar şekillendiriyor.

DLive, kullanıcılarına kesintisiz kazanç sunarken üyelerine zaman zaman yüksek miktarda bağışlarla katkıda bulunuyor.

Dlive’ın Kurucusu Kim?

”DLive kurucu ve CEO’su Charles Wayn’dir”

”Lino Network Kurucu ve CEO’su Wilson Wei, DLive Topluluk Başkanı Metin Redjepi’dir.”

DLive’ın Misyonu

”Çoğumuz YouTube veya Twitch’te içerik üretmeye veya izlemeye başladık. İçerik üreticileri olarak eğlendirmeye ve fikirlerimizi hayata geçirmek için çok çalışıyoruz. Yıllardır katkıda bulunduk ve geleneksel platformların küçük bir başlangıçtan milyar dolarlık şirketlere doğru büyüdüğünü gördük. Ancak, karşılığında ne aldık? Daha yüksek para kazanma bariyerleri, haksız içerik teşvikleri ve artan platform ücretleri nedeniyle daha az kazanç.”

 

DLive’nin misyonu, üreticileri ve izleyicileri devrim niteliğindeki bir ödül sistemi aracılığıyla güçlendiren bir değer paylaşımlı canlı yayın platformu oluşturmaktır.

Benzer platformların aksine DLive, içerik oluşturan yayıncıların kazançlarından herhangi bir pay almıyor ve platformu kullandırmak için de ekstra bir ücret talep etmiyor. Yayıncıların kazançları kaç kişi tarafından izlendiklerine göre değil, sitedeki etkileşimle orantılı olarak artıyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bin olan platform, ilk altı ay içerisinde, bonuslar ve bağışlar aracılığıyla ödüller dağıttı. En sevdikleri içerik için bonus veren, yorum yapan ve yeni kullanıcıları platforma davet edip topluluğun büyümesini sağlayan izleyiciler de ödüllendiriliyor.

Çevrimiçi olarak ve Google Play’de Android uygulaması aracılığıyla kullanılabilen DLive’da kullanıcılar son derece aktif bir rol üstleniyor. Android uygulamasından yayıncıları izleyebiliyor, bağış yapabiliyor ve yayıncılarla mesajlaşabiliyorlar. DLive’da canlı yayınlar ise PC’den yapılabiliyor.

DLive Hakkında Bilgiler

DLive, Lino blockchain üzerinde çalışan, internet üzerinden canlı yayın yapılan merkeziyetsiz bir platformdur. DLive, ABD, Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir grup tarafından kuruldu. DLive’ın 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekibi bulunuyor. DLive hem içerik üreticileri hem de izleyicileri, kripto para ile teşvik ediyor ve ödüllendiriyor. Lino, ilk DApp’i DLive da dahil olmak üzere kendi ekosisteminde yatırım yapmak için 20 milyon ABD Doları gibi yeterli bir fona sahip. DLive tüm ödüllerin içerik sağlayan yayıncılara ait olduğuna inanıyor, platformunu kullandırmak için pay almıyor ya da ücret talep etmiyor ve şeffaflığı teşvik etmeyi hedefliyor.

DLive hakkında daha fazla bilgi için: https://community.dlive.tv

Neden DLive?

-Twitch artık oturmuş bir platform olduğundan eğer platformda tanınmıyorsanız, geliriniz olmayacaktır.

-DLive yayın yapan herkese mutlaka upvote atmaktadır. Yani her türlü STEEM blokzincirinde SBD/STEEM kazanabilirsiniz.

-DLive merkezsiz bir platform olduğundan geliriniz için tek kapı DLive değil aynı zamanda izleyicilerinizdir.

-DLive platformunda hiç bir şekilde reklam bulunmaz.

-DLive ödemelerinizden/gelirlerinizden hiç bir şekilde ücret/komisyon almaz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Assassin’s Creed Valhalla, Serinin En Büyük Oyunu Olacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478