Diablo IV Tanıtıldı!

Başlıklar

Blizzard Firmasının en çok beğenilen oyunlarından birisi olan Diablo’nun, yeni oyunu Diablo IV bir çok kişi tarafından bekleniyordu. Bu bekleyiş biraz uzun sürsede Blizzard tarafından, 2019 BlizzCon etkinliğinde oyunun yeni serisi Diablo IV tanıtıldı.

Oyunun hayranlarının merakla beklediği serinin  4. oyunu resmi olarak duyuruldu. Bu yıl Kaliforniya’nın Anaheim şehrinde düzenlenen BlizzCon etkinliğinin açılışında, resmi olarak Diablo IV tanıtıldı. 2012 yılında çıkan diablo III ‘den, yedi  yıl sonra oyunun yeni serisi açıklandı. Yeni oyunun tanıtımına uzun bir süre ayıran firma, tanıtım izleyenlere serinin efsane oyunu olan Diablo II ‘nin karanlık tonlarını anımsattı. Tanıtım sırasında oyunun hikayesinin, milyarlarca kişinin katledildiği 3.serinin yıllar sonrasında geçiyor. Bu oluşan boşlukta da efsanevi bir isim yeniden gün yüzüne çıkıyor diye açıklandı. Yeni oyunda kan ve vahşet’in dışında oyunun, karanlık tarafına yeniden dönüleceği belirtildi. Şu anlık  üç tane sınıf duyuruldu; Druidler, Barbarlar ve Büyücüler

The Wicher Dizisinin İlk Fragmanı Yayınlandı!

Blizzard firması Diablo IV hakkında iddialı konuştu ; “Yeni oyun, daha karanlık ve daha derinliklere iten modern teknolojiyle geliştirildi. Bu teknolojiyle beraber, oyunu oynarken atmosferi, hikayeyi daha derinden hissedecekler. Oyuncuları daha hırçın ve cesur bir dünyaya çekeceklerini belirten Blizzard, Yeni teknolojiyle beraber  sayısız olasılığın olduğunu söyledi. Ayrıca Druid gibi karakterlerin şekil değiştirme animasyonlarının daha da akılcılaştırıldığını, daha da gerçekliğe yakınlaşacağını de açıkladı.

Blizzard, geçen yıl Blizzcon’da mobil oyun Diablo İmmortal’ı duyurmuş fakat hala oyunun çıkış tarihi ile ilgili net bir açıklama yapmadı. Geçen yıl duyurduğu Diablo İmmortal yüzünden yoğun şekilde eleştirilen Blizzard, Yeni oyunları Diablo 4’ün Çıkış Tarihi ile ilgili bir bilgi vermedi. Sadece oyunu Konsol ve Bilgisayara çıkaracakları bilgisinde bulundu

Diablo nedir?

Blizzard tarafından yapılan rol yapma oyunudur. İlk oyun 1996 yılında çıkarılmış ve 2.5 milyon satış başarısına ulaşmıştır. Serinin 3. oyunu Diablo III 25 milyon satış yapmıştır. Diablo 3 ana oyundan oluşmaktadır; Diablo I, Diablo II ve Diablo III. Oyunlar rol yapma oyunu olarak tasarlanmıştır fakat bazen hack and slash özelliği de kullanılmaktadır.  Oyun, Sanctuary adında fantastik bir coğrafyada geçmektedir.

İlk üç oyunda Tristram kasabası ve Mount Areat çerversi bölgeleri de dahil olmak üzere, ortak alanlar ve bölgeler bulunmaktadır. Bunların dışında Cennet ve yakıcı bir cehennem bulunur. Serinin Baş karakterleri Diablo ve insanlara yardımcı olan baş melek Tyrael ve melekleri arasında savaş gerçekleşmektedir. Diablo evreninde ana karakterler; melekler, iblisler ve insanlardır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google WordPress için Eklenti Çıkarttı !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478