Dev Yapımcı Blizzard’ta Neler Oluyor

E-spor oyuncularının severek oynadığı yapımlara imza atan Blizzard’ta neler oluyor? Son günlerde Blizzard’ın spor cephesinin önemli yerlerinde görevli kişilerin ve Blizzard çalışanlarının işten ayrılmasının nedeni ne?

World of Warcraf, Starcraft, Hearthstone ve Overwatch gibi özellike espor severler tarafından büyük bir beğeni ile oynanan oyunlara imza atmış olan Blizzard’ta yaşanan şeyler merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda Blizzard’ın Overwatvh League’den sorumla olan yöneticisinin görevinden istifa edip Epic Games’e geçmesiyle başlayan süreç yeni istifaları beraberinde getirmişti. Blizzard çalışanlarının da istifa etmesinin ardından bugün de Blizzard’ın espor bölümünün başında bulunan Kim Phan’ın istifa etmesi gözlerin tekrardan Blizzard’a çevrilmesine denen oldu. 

Blizzard’ta Neler Oluyor

Ortaya atışan iddialara göre Blizzard içinde büyük bir moral kaybı yaşanıyor. Bunun nedeni ise çalışanların Activision Blizzard CEO’su Pete Vlastelica ile çalışmak istememesi. Daha öncesinde Fox Sports’ta çalışan Vlastelica’nın daha öncesinde espor tecrübesinin bulunmaması ve buna rağmen Activision Blizzard’ın bu göreve Vlastelica’yı getirmesi şirket içerisinde bir iç hesaplaşma başlatmış olabilir. 

Türk Call of Duty Hayranlarını Kızdıracak Açıklama

Diğer bir iddiaya göre yaşanan bu durum Blizzard’ın espor etkinliklerinden ve espor ürünlerinden yeteri kadar para kazanamamasından kaynaklanıyor. Blizzard’ın yapılan yatırımlara rağmen istediği geliri elde edememesi de şirketi bir bilinmezliğe sürüklemiş olabilir. Yaşanan bu olaylar karşısında Activision – Blizzard’ın neler yapacağı şimdilik bilinmiyor ancak şirkette yaprak dökümü yaşanmaya devam ediyor. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Efsane Oyun Contra Oyun Konsollarına Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478