Deep Web Nedir, Nasıl Girilir, Güvenilir Mi?

Arama motorlarının kozmik odası kabul edebileceğimiz Deep Web nedir? Sorusuna yanıt verdiğimiz bu yazımızda, Deep Web nasıl girilir, güvenilir mi? Gibi sorulara cevapların yanı sıra konu hakkında farklı detayları da sizler için irdeledik.

Deep Web Nedir?

İnternetin hayatımıza girdiği zamanlardan belirli bir sürece kadar, Google ve diğer arama motorları tarafından indekslenememiş olan verilerin saklandığı, arama motorlarını kullanarak doğrudan ulaşamayacağımız olan linkler, verilerdir diyerek, Deep Web nedir? Sorusuna anlaşılır bir şekilde cevap verebiliriz. İnternetin ilk çıktığı yıllarda ortaya çıkan indeksleme sorunuyla hayatımıza girmesi sebebiyle, tarihide internet kadar eskidir.

Deep Web’e Nasıl Girilir?

Dep Web’e nasıl girilir? Sorusuna cevap vermek için, her seviyeye ait farklı bir yöntemden bahsetmek gerekir. Genel bir anlatımla ifade edecek olursak, Deep Web’e girmek için Tor Browser gibi servislerden bahsedebiliriz.

Tor Browser indirip kurulumu yapıldıktan sonra, ihtiyacımız olacak şeylerden birisi de özel köprü ayarlamalarıdır. Tor sistemlerinin devlet tarafından engellenmesi sonrasında, özel köprü ayarları yapılmadan Tor kullanmak pek mümkün olmamaktadır. İnternet kaynaklarını kullanarak yapacağınız ayarlamalar sonrasında, Tor Browseri açarak, Tor ağına bağlanılması gerekir. Browseri açtıktan sonra “Tor Browser’a Hoş Geldiniz” yazısını gördüğünüzde, bu gizemli dünyaya ilk adımı atmışınız demektir.

Daha sonrasında ise, onion uzantısına sahip Deep Web sitelerine ait olan linkler yine internet kaynaklarından bularak arama motorlarının arka bahçelerinde gezinmeye başlayabilirsiniz.

Ancak hemen uyaralım ki; yapılan bu işlemler kısmi ya da tamamen suç teşkil edebilecek işlemler olabilir. O nedenle, illegal işlerden kaçınmanız sizin açınızdan önem arz etmektedir. Bunun dışında, Deep Web seviyesine göre, sisteme farklı şekillerde de ulaşmak mümkündür.

Deep Web Güvenilir mi?

Doğru yöntemlerle giriş yapılması halinde güvenilir yöntem kabul edilebilecek olsa da, tam anlamıyla doğru bir yöntem kullanabilmek çok zordur. Ayrıca dünyanın önemli Ulusal güvenlik ajansları, bu sistemi kullananların potansiyel suçlu olarak tanımlanacağını açıklamaktadır.

Sisteme giriş için her ne kadar en güvenilir yöntemler kullanılıyor olsa da, yöntemin birçok ülke yasasına göre illegal olduğunun ve şüphe durumunda kişilerin suçlu kabul edilebildiğinin altını çizmekte büyük yarar bulunmaktadır.

Deep Web nedir? Sorusuna cevap verdik. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmından ileterek, uzman editörlerimizden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. En çok merak edilen ve en güncel oyun ve teknoloji haberleri için, oyunpixel.com’u takip etmeye devam edin.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Minecraft Ücretsiz Nasıl İndirilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478