Death Stranding oyununun 2019’da Çıkacağına Dair İşaretler

Death Stranding oyuncuların merakla beklediği oyunlardan, kendi kategorisinin zirvesini zorlayan oyun denilebilir.  Oyunun çıkışı hakkında net bir bilgi paylaşılmamış olsa da, Death Stranding’in 2019’da oyuncularla buluşacağına dair bilgiler bulunmakta. İşte 2019 da Death Stranding‘in çıkabileceğine dair işaretler:

  • Akira

Bilindiği üzere Kojima‘nın sinemaya düşkünlüğü, önceki oyunlarında sevdiği filmlere göndermeler yapışı, Death Stranding için de benzer bir durum olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. İlk işareti de Akira‘ya yaptığı gönderme ile oldu. Kojima; oyunun çıkış tarihi ile ilgili paylaşımı “Akira‘dan önce” şeklinde. Bunun üzerine Akira‘nın işaret ettiği tarih ya da  yeni Akira filminin çıkış tarihinden öncesinde 2019 yılında bir tarihi kastettiği düşünülüyor. Temmuz ayından önce oyunun çıkacağından bahsetmiş olabilir

  • Tokyo olimpiyatları

Oyun geliştirme sürecinin başlarındayken Death Stranding‘in çıkış tarihi hakkında Kojima‘nın yaptığı açıklamada Death Stranding‘in Olimpiyat oyunlarından önce geleceğiydi.  Tokyo Olimpiyatlarının 2020’de yapılacağından, oyunun hedef çıkış tarihi 2019 olarak belirlendiği yönünde. Kojima‘nın favorisi Akira, 30 yıl önce 2020 Olimpiyatlarının Tokyo‘da olacağını tahmin etmişti. Akira filminin hikayesi Olimpiyatlardan bir kaç ay önce 2019’da geçiyordu. Bu nedenle Death Stranding‘in 2019’da çıkacağına dair 2. işaret olabilir.

  • 2019 Balina Yılı mı?

Kojima, yılbaşı öncesinde Famitsu‘ya verdiği röportajda kullandığı ifadeyle hayranlarını heyecanlandırmayı başardı: “”2019 Balina Yılı mı?”

Death Stranding‘in tanıtıldığı videoda karaya vurmuş olan balinalar gösterilmişti.

Aslında “Death Stranding” kıyıya vurup ölmüş olan balinalar için kullanılabilecek bir kavram.  Kojima’nın balina yılı ile ilgili işaret ettiği şey; Death Standing geliyordu! konuşmanın devamında da “Death Stranding’i bekleyin!” diyerek vurgulamıştı. Verdiği bu demeçle oyunun 2019 yılında çıkacağına dair 3. işaret olabilir.

  • “10 Years Challenge”

Death Stranding’in kadrosu sağlam bir film kadrosunu aratmayacak seviyede. Bu ekibin parçalarından biri de Troy Baker. Geçen günlerde  yeni trend olan “10 Years Challenge” ile ilgili paylaşımda bulunan Troy Baker, Death Stranding hayranlarını harekete geçirdi

Troy Baker, paylaşımında Final Fantasy XIII‘ten”Snow” karakteri ile  Death Stranding‘te canlandırdığı karakter “Altın Maskeli Adam” görselinin paylaşımında bulundu. Final Fantasy XIII 2009 yılında çıkmış olduğunu düşünülünce sizce de Death Stranding‘in 2019 yılında çıkarılabileceğinin 4. işareti olabilir mi?

  •  Ön Sipariş Tarihleri

Death Stranding için zaman zaman ön siparişler açılıyor. İlk olarak Amazonda 2019 yılı için on sipariş açıldığı görülmüştü

Son olarak Canada da Best Buy firmasında mağazalarda satılan ön sipariş kartlarında 2019 etiketi yer alıyor.

Bilindiği üzere bu bir “placeholder” yani belirli bir çıkış tarihi olmayan ürünlerde kullanılan tarihlerden. fakat bu tarih oyunun 2019 yılında satışa sunulacağının beklendiği anlamına geliyor. Tahmini uygulama olduğundan net bir bilgi olarak görülmemekte fakat, önceden benzer “placeholder” kullanılan ürünlerin aynı tarihte çıkışına şahit olunmuştu bu durumda da Death Stranding‘in 2019 yılında çıkabileceğinin 5. işareti olabilir.

  • Seslendirme

Death Stranding‘in 2019 yılında çıkacağının en önemli işareti, bir aydan uzun süredir oyunun Japonca seslendirme çalışması devam ediyor. Kojima 1 ay önce bununla ilgili mesaj paylaşmıştı:

Oyunun yerelleştirme aşamasında olması, oyunun tamamlanmasına  az bir süre kaldığına ilişkin en önemli işaretlerden birisi. Bilindiği üzere oyun geliştirme sürecinin en son aşamasında yerelleştirme yapılır. Yani Death Stranding‘in geliştirme sürecinin son aşamalarında olduğu  düşünülebilir. Bu durumda da Death Stranding‘in 2019 yılında çıkacağının 6. ve en önemli işareti olduğunu söyleyebiliriz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PUBG LİTE YAYINLANDI !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478