Death Stranding Hakkında Bilgiler

death stranding ps4 çıkış

Death Stranding bildiğimiz gibi Hideo Kojima’nın yeni oyunu olarak tanıtıldı. Çok fazla oyuncu tarafından da 3 senedir heyecanlı bir şekilde beklenmekte. Oyuncular için açıklanan şeyler ne kadar sınırlı bir şekilde açıklanmış olsa da sizler için bir çok detayı bu yazımızda anlatacağız. Playstation için özel olarak çıkartılan bu oyunda bakalım bizleri neler bekliyor.

Hideo Kojima Kimdir?

Kojima, oyun piyasası içerisinde birçok oyuncu tarafından da saygı duyulan bir kişi olarak bilinmekte. Yapmış olduğu oyunlar ile yenilikçi akımları aktif bir şekilde benimsemiş olan Kojima, bir yandan da milyonlarca oyuncu tarafından sevilen Metal Gear Solid oyun serisinin yaratıcısı. Geçtiğimiz yıllarda bütün başarılarına rağmen Konami şirketinden kovulan bu kişi, son zamanlarda da Death Stranding oyununun yapımcısı ve Kojima Productions isimli şirketin de sahibi.

death stranding ps4

Death Stranding çıkış tarihi ne zaman

Kojima 3 sene önceden yapmış olduğu açıklamada oyunun 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde çıkışının olacağının sözünü vermişti. Fakat 2019 senesinin mayıs ayının sonlarında yayınlamış olduğu fragmanda 8 kasım 2019 da çıkacağını bildirdi.  Bu bildirmiş olduğu tarihe yetişmeyen oyun pc versiyonu için de geliştirilmeye devam ediyor.

Death Stranding Ana Karakteri Kim?

En çok merak edilen konulardan bir tanesi ise fragmanda sık sık karşılaştığımız isim olan Sam Bridges olacağı açıklandı. Bu karaktere de milyonlarca hayranı olan The Walking Dead dizisindeki Darly rolü ile ismini fazlasıyla duyuran Norman Reedus hayat vermekte. Ana karakterimiz ise dünyayı tekrar bir arada toplamak için, geleceğin saklı kalmış bütün kalıntılarını toplayarak bir araya getirmeye çalışan bir insan olacak. Bildiğimiz gibi tamamen açık bir hikaye söz konusu değil. Karakterimizin dokunma fobisi de olacağı için diğer insanları istediği gibi etkileyemeyecek.

death stranding ps4 çıkış

Death Stranding oyunundaki “TimeFall” Nedir?

Timefall, temas ettiği her yaşamın, zamansal sürecini hızlandırarak onları çok hızlı bir şekilde yaşlandıran ve başka dünyadan gelen bir yağmur çeşidi. Dünya üzerindeki birçok insan da Timefall’ın varlığından haberdar durumda. Bu gelişme süreci içerisinde, doğa üzerindeki ve evrendeki diğer her şeyin de başına gelmiş olan doğal bozulma süreci de diyebilmekteyiz. Stephen Hawking, bu bozulmaya entropi adını vermiştir. Bir diğer bakımdan da bakacak olursak bütün canlıların bozunma sürecini hızlandıran bir olgu diyebiliriz.

death stranding türü

Death Stranding Hangi Tür?

Oyunun genel yapısı ile alakalı çok fazla bilgi verilmediği için herkes farklı bir tahmin yapmakta. Oyun bir aksiyon oyunu olarak da sık sık kendinden söz ettirmekte. Fakat oyun yapımcısı Kojima, sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımında oyunun çok farklı bir tür olduğunu ve bu türün adının “action- strand game” olarak adlandırılabileceğini söyledi. Çok fazla sevilen açık dünya oyunlarından bir tanesi olacak olan oyun, third person bakış açısı ile oynanacak.

Death Stranding konusu nedir?

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi oyunla ilgili çok fazla şey bilinmemekte. Hiç kimse oyunun hikayesinin nasıl bir şey olacağından emin değil. Herkes tarafından bilinen tek şey, oyundaki ana karakterimiz Sam Bridges’in kıyamet sonrasındaki dünyada yaşadığı tecrübeler. Oyun içerisindeki kötü karakterden bahsedecek olursak da Hannibal dizisi ve birçok başarılı filmlerden tanıdığımız aktör Mads Mikkelsen ile hayat bulacak.

Death Stranding evreninde öldüğümüz zaman başımıza ne gelecek?

Oyun içerisinde öldüğünüzde ise karakterimiz su altı dünyası benzeri, biz Türklerin de sık sık kullandığı araf denilebilecek bir bölgeye gidecek. Bu bölge içerisinde ise serbest bir şekilde keşifler yapabilecek ve eşyalarımızı geri alabileceğiz. Kojimanın anlatımına göre, oyunun araftaki bölümleri, eski oyunlarda da karşımıza sık şekilde çıkan ‘continue’ ekranlarının çok farklı bir versiyonu şeklinde olacak.

Ölüm sonrası oyuna devam etmek istediğimiz zamanlarda, karakterimizin dünyadaki vücuduna da hızlı bir şekilde geri dönebileceğiz. Oyun içerisindeki ölüm mekaniklerini ilginçleştiren diğer şey ise, dünyaya geri döndüğünüzde çoğu oyunda da karşılaştığınız gibi öldüğünüz anın öncesinden başlamanız. Oyun içerisinde öldüğümüz andan sonrasından başlanacak. Ölmeden önce de sebep olduğumuz şeyler, dünya üzerine geri döndüğümüzde karşımıza çıkacak.

Death Stranding kadrosundaki oyuncular

Oyunun bildiğiniz gibi aktör kadrosu fazlasıyla geniş olarak bilinmekte. Kadrodan bahsedecek olursak Norman Reedus ve Mads Mikkelsen harici Pan’ın Labirenti filminin yönetmeni Guillermo del Toro gibi isimler de oyun içerisinde olacak. Şuanda silinmiş olan eski bir Instagram gönderisinde de League of legends oyunundan tanımış olduğumuz Emily O’Brien de ekipte bulunmakta.  Troy Baker, Lea Seydoux, Lindsay Wagner gibi birçok oyuncu da bu efsane kadro içerisinde yer alıyor.

death stranding oyuncuları

Death Stranding oynanış videosu sizlerle 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

PUBG Yeni Skinler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478