Death Stranding Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Geçen hafta piyasaya sürülen, Hideo Kojima ‘nın Death Stranding oyununda, Erken sipariş veren bazı oyuncular, oyundan memnun kalmadı. Bazıları ise karışık yorum arasında ne yapacaklarını bilemiyorlar. Sizler için oyunu oynamadan önce bilmeniz gerekenleri karar vermeniz için bir kaç inceleme derledik. Yazıyı okuduktan sonra size göre bir oyun mu? yoksa değil mi? kararınızı yapabilirsiniz.

Haritada Bol bol yürüyüş yapacaksınız

Şimdiye kadar yayınlanan fragmanlardan ya da oynanış videolarında da sürekli yürünüldüğünü görmüşünüzdür. Şöyle söylemek gerekirse, gördüklerinizden daha fazla yürüyüş yapacaksınız. Botlar aşındığı için daha dayanıklı bot almaya, çalışılacak yolları yürüyeceksiniz. Oyunun temel amacı yürümek üzerine kurulu. Bazı zamanlarda araçta kullanılabilmekte ama bu sizin tercihinize kalıyor. Fakat aksiyon geçirmeden uzun yollar yürüyecek ya da süreceksiniz. Hatta kargonuzu kaybetmemek zarar görmemek için aksiyona da girmemeye çalışacaksınız.

Need For Speed Heat İnceleme Puanları Belli Oldu!

 

Çünkü Bir  Hideo Kojima Oyunu

Hideo Kojima‘nın alışılanın dışında oyunları yapmayı sevdiği biliniyor. Aynı durum Death Stranding için de geçerli. Oyunda çok fazla diyalog kuracak, film tadında uzun ara sahneler izleyecek, anlaması ve takip edilmesi zor ama güzel bir hikayeye şahit olacaksınız. Bu sizin ilk Kojima oyununuz ise, güzel bir yolculuk sizleri bekleyecek.

Başlangıçta Oyunun Kontrolleri Zor Gelecek

Oyun başladığında, başlangıç bölümü hayli bir zor açılacak. Oynanış kısmında kısıtlı gelen ve aynı şeyleri yaptığınız hissine katılabiliyorsunuz. Fakat korkmanıza gerek yok, oyun da size temel olarak kargoyu bir bölümden bir bölüme götürmenizi vaat ediyorsa da bunu güzel bir amaç için yapmak iyi bir his. Oyunun kontrolleri bölümler ilerledikçe açılacak, değişecek ve farklı gelmeye başlayacak. Bir bölümden bir bölüme  giderken yanınıza almayı düşündüğünüz eşyadan, hangi yol üzerinden gitmek istediğinize kadar bir özgürlük tanıyacak.
Yola çıkmadan önce detaylı plan yapılmalı ve yolda karşınıza çıkacak her türlü ters durumlara karşı önlemlerinizi almanız gerekli. Bazen taşıyabileceğiniz eşyalar kısıtlı olduğundan dolayı, önleminizi kusursuz olarak alamayacak ve tedirgin olacaksınız. Bu nedenle de rotanızı buna göre çizmelisiniz.
Oyunda fizik gerçekten güzel işlenmiş. Ağırlığın fazla olduğu yöne dönerken dengenizin kaybolması. Suda dalganın olduğu yerde yüzülebilmesi, yollardaki ufak ya da büyük engebeli yollar. Her ufak detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Bu duruma başlangıçta alışılması zor gibi görünse de çok ta zorlanmadan alışıyor ve oyunu oynarken bu ufak detaylar daha keyifli hale getiriyor.

Hikaye Biraz Korkutucu

Oyun içerisinde insanlar dışındaki, düşmanlarınız da bazen korkutucu oluyor. Düşman karşınıza çıkmadan önce anlaşılabildiği gibi  bazen de aniden belirebiliyor. Bir anda etrafınız kapkaranlık oluyor ve atmosfer değişerek korkunç bir hale bürünüyor. Death Stranding bir korku oyunu değil fakat içerisinde korku unsurları bulunduruyor ve sizi bazen korkutmayı deniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Need For Speed Heat Hakkında Bilgiler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478