CSGO Rank Sistemi

csgo rütbe sistemi

CSGO Rank sistemi hakkında bildiğiniz gibi herkesin aklında farklı fikirler mevcut. Bu tarz fikirlere açıklık getirmek amacıyla sizlere en net bilgileri vermeye çalışacağız. Csgo lig yani csgo rütbe sistemi ile ilgili bütün detaylardan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi Uzun yıllardır oynanan Counter Strike, en serisi olan Counter Strike Global Offensive oyunu ile ilk çıktığı andan itibaren çok geniş bir ivme yakaladı. Sonrasında ise E-spor alanına girerek milyonları bünyesine toplamayı rahatlıkla başardı.

Csgo Rank Sistemi

League of Legends oyunu gibi benzer bir tarzda lig sistemi olan oyun düzenli bir rank sistemine sahip. CS GO ranklar veya rütbeler bizlere göre sembol olarak tasarlanmış da diyebiliriz. LOL’de olduğu gibi CSGO ilk rütbe için bizlere 10 maç sunmakta. Fakat buradaki tek fark bu 10 maçın hepsinin galibiyet olarak dönüş alması. İlk 10 maçımızı kazandıysak, bizleri bir lige yerleştirmekte. En düşük lig Silver 1, en yüksek rütbe ise The Global Eline olarak bilinmekte.

csgo rütbeler

CSGO Rütbeleri

Silver 1 < Silver 2 < Silver 3 < Silver 4 < Silver Elite < Silver Elite Master

Gold Nova 1 < Gold Nova 2 < Gold Nova 3 < Gold Nova Master

Master Guardian 1 < Master Guardian 2 < Master Guardian Elite < Distinguished Master Guardian

Legendary Eagle < Legendary Eagle Master < Supreme Master First Class < The Global Elite

CS GO RÜTBELERİN TÜRKÇE İSİMLERİ 

Gümüş 1 – Gümüş 2 – Gümüş 3 – Gümüş 4 – Seçkin Gümüş – Usta Seçkin Gümüş

Altın Nova 1 – Altın Nova 2 – Altın Nova 3

Usta Muhafız 1 – Usta Muhafız 2 – Seçkin Muhafız – Güzide Usta Muhafız

Efsanevi Kartal – Usta Efsanevi Kartal – Birinci Sınıf Yüce Usta – Dünyaca Seçkin

CSGO Rütbeler Neye Göre Belirlenir?

CSGO Rütbeleri, kazanmış olduğunuz maçlarda almış olduğunuz EDO ve Puanlara göre belirlenmektedir. Kazanmış olduğunuz maçlar içerisinde aldığınız puanı etkileyen şeylerden bahsedecek olursak;

  • Vurulan rakip sayısı
  • Kaç defa öldüğünüz
  • Rakip takımdakilerin rütbeleri
  • Asist Sayınız

Kazanmış olduğunuz maçlarda, vurmuş olduğunuz rakip sayıları, kaç defa öldüğünüz, kaç defa bomba çözdüğünüz gibi minik etkenler de sizlerin puanlarını etkilemektedir. Oyun içerisindeki EDO sistemini puanlara çok fazla bir katkısı yoktur. Rakip takımda bulunan kişilerin rütbeleri sizlerden yüksekse, alacağınız puan kazandığınız takdirde daha fazla olacaktır. Bunların yanı sıra, maçı kaybettiniz fakat çok güzel rank kastınız. Bu tarz durumlarda kaybettiğiniz puan çok fazla olmayacaktır. Bu sebepler ise sizlerin alacağı puanlar sonucunda csgo rütbenizi belirlemektedir. CSGO Rankları durumunda ise her şey kesinlikle tam olarak netlik kazanmamıştır.

Maçlara Takım Olarak Girmenin Faydaları

Counter Strike oyununda rank veya rütbe atlamak bildiğiniz üzere belli bir yerden sonra zorlaşmakta. Sizler iyi bir oyuncuysanız, rahatlıkla Sheriff rütbesine gelebilirsiniz. Sizler gibi iyi oyuncu arkadaşlarınız varsa, onlarla beraber oynamanız sizlerin maç kaybetmesini de engelleyecektir. Bildiğiniz gibi tanımadığınız kişilerle girmiş olduğunuz oyunlarda farklı oyuncular gelebilmekte ve oyununuzu zorlaştırabilir.

csgo rütbe

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy M11 Tasarımı ve Özellikleri Sızdı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478