CS GO ve FPS Oyunları İçin En İyi Fareler

CS-GO için Bir Fare Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

1.  Logitech 403 – Harika Tak ve Çalıştır Oyun Faresi
2.  Logitech G303 – Pençe Tutucuları için Katı Fare
3.  Razer DeathAdder Chroma – Basit Premium Oyun Faresi
4.  SteelSeries Sensei – CS-GO Oynatma için Yüksek Hassas Kablosuz Oyun Faresi
5.  Mionix Caster – Razer DeathAdder’ın İkizleri Mionix’ten
6.  SteelSeries Rakip 300 – İyi Performanslı Temel Fare
7.  Zowie EC2-A – CS-GO Oyuncular için Güvenilir Turnuva Oyun Faresi
8.  Logitech G502 Proteus Spectrum RGB – Editörün Seçimi
9.  Corsair M65 RGB – En İyi Yazılım Özelleştirme Özelliğine Sahip Oyun Faresi
10. Zowie FK2 – CS-GO için Doğru Oyun Faresi

Tavsiye :
CS-GO oyun topluluğunda, efsanevi oyuncuların en önemli özelliklerinden biri , yüksek kaliteli bir mouse ile oynadıkları bir sır değil.

Oyun oynarken kullandığınız fare, genel oyun performansınıza göre değişir. Bu nedenle, eğer takımınızda MVP olmayı hayal eden ciddi bir CS-GO oyuncusuysanız, güvenilir bir oyun faresini oldukça ciddiye alma görevini üstlenmelisiniz.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Logitech, Razer ve diğerleri gibi şirketler, yüksek performanslı fareleri oyunculara yönelik bu artan taleb üzerine çeşitli modeller çıkarıldı. Bununla birlikte, bu trendin, düşük kaliteli olan, knock-off ve ucuz ürün akışı takip ediyor. Bu bağlamda, oyun zevkiniz için mükemmel mouse seçip satın almanız kritik önem taşımaktadır.

CS – GO 2018 İçin En İyi Fare :
Ağırlık (gram cinsinden) Sensör DPI
Logitech 403 -103 AMO10 10000
Logitech G303 – 87 PMW 3366 200-12.000
Razer DeathAdder Chroma – 105 Avago S3988 10000
SteelSeries Sensei – 102 ADNS 9500 5700
Mionix Caster- 93.8 Avago ADNS 3310 10000
SteelSeries Raival 300 – 130 PMW 3310 6500
Zowie EC2-A – 93 Avago 3310 3200
Logitech G502 Proteus Spectrum RGB – 121 PMW 336x 12000
Corsair M65 RGB – 117 PMW 336x 12000
Zowie FK2 – 85 PMW 3310H 400-3 200

Oyun tarzınıza ve tercihinize uygun bir oyun faresini seçmek ve satın almak kesinlikle bir oyun faresinin bazı temel özelliklerini anlamanızı gerektirir. DPI, izleme performansı, ergonomi ve diğerleri gibi kelimeler ve kelime öbekleri, bir farenin sunabileceği oyun deneyimine önemli anlamlar taşıyan teknik terimlerdir. Bu nedenle, bu terimleri anlamanız son derece önemlidir. Aşağıda, anlamanız gereken temel hususların kısa bir astarı olacak, böylece doğru fareyi seçebileceksiniz.

DPI :

DPI, inç başına nokta anlamına gelir. Oyun topluluğunda aşırı kullanılan buzzwordslerden biri. Çoğu zaman, çoğu insan daha yüksek bir DPI olduğunu, farenin ne kadar iyi olduğunu söylerdi. Ama, DPI ne anlama geliyor?

DPI, bir farenin, tek bir fiziksel alandaki giriş verilen bir ekranda görüntülenebildiği pikselleri ifade eder. Daha basit bir ifadeyle, farenizin duyarlılığını belirleyen bir ölçektir. Daha yüksek bir DPI’ye sahip bir fare, farenizi aynı mesafe, hız ve yüzeyde hareket ettirdiğiniz varsayılarak, imlecinizin ekranınızda daha düşük bir DPI’ya sahip bir fareye kıyasla daha uzağa gitmesi anlamına gelir.

Çoğu durumda, yalnızca 400 ile 3.200 arasında bir DPI olacaktır. Bu aralık CS-Go ve diğer FPS oyunlarını oynamak için fazlasıyla yeterli. Bu ayrıca, biraz fazladan DPI’lara sahip olmanın harika olabileceği anlamına gelse de, muhtemelen büyük bir çoğunluğa ihtiyaç duymayacaksınız.

Anahtarlar :

Her bir milisaniye bir CS-GO oyununda sayar, bu nedenle tıklanması kolay bir düğme, herhangi bir oyun faresi için bir zorunluluktur. İdeal olarak, tıklanması kolay olan ve mümkün olan en kısa sürede tekrar açılmasını isteyenler. Omron anahtarı CS-GO oyuncuları arasında en güvenilir ve tercih edilen anahtar markasıdır, bu nedenle bu anahtara sahip olan fareler daha çok tercih ediliyor.

Kablolu vs Kablosuz :

Oyuncular arasında başka bir yaygın tartışma, oyun için hangi fare türünün daha iyi olduğu konusudur. Kablosuz fare lehine birkaç şey söyleyebilirim. Yeni başlayanlar için, estetik savaş söz konusu olduğunda kablosuz fare her zaman kazanacaktır. Harika görünen bir sürü kablolu oyun faresi olsa da, hiçbir şey tellerden yararlanmayan bir cihaz fikrini hala yenemez. Ayrıca, kablosuz fare, bir oyuncunun monitör ekranından farenin Bluetooth menzilindeki bir mesafede uzaklaşmasına izin verir.

Bu olanaklar cazip gelse de, en önemli öncelikli oyuncular, farenin oyun performansıdır. Kablolu oyun fareleri, kablosuz eşleriyle karşılaştırıldığında daha yüksek DPI’ya sahip olma eğilimindedir. Kablolu olanlar ayrıca FPS oyunları oynuyorsanız önemli bir özellik olan daha fazla düğme tıklaması kaydeder. CS-GO topluluğunda, kablolu farelerin işi yaparken daha iyi olduğu konusunda güçlü bir fikir birliği vardır. Kablolu bir fare hala en güvenli ve tartışılabilir, CS-GO oyuncuları için en iyi seçimdir.

Oyun oynamak için kablosuz bir fare satın alma konusunda ısrar ederseniz, kusursuz bir izleme performansına sahip birkaç güvenilir fare ünitesi vardır. Ayrıca, çoğu kablosuz farenin gecikme performansı ile ilişkili olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bir tane seçerken daha dikkatli olmanız gerekir.

Fare Tasarımı :

Bir farenin estetik tasarımından ayrı düşünmeniz gereken birkaç şey daha var. Ayrıca, elinizin oryantasyonuna ve kavrama stiline uyup uymadığını değerlendirmek için farenin şekline de bakmanız gerekir. Çoğu oyun faresi sağ elini kullanan oyuncular için tasarlanmıştır, bu yüzden sol elini kullanan oyuncuların bir fare seçerken daha dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca, bazı fare şekilleri pençe tutucularına daha fazla rahatlık getirmek için daha iyi tasarlanmıştır, diğerleri ise bir oyuncunun avuç içi desteğini desteklemek için daha iyi tasarlanmıştır. Nesnel olarak konuşmak gerekirse, sizin için mükemmel bir fare tasarımı, elinizin oryantasyonuna ve kavrama stiline mükemmel bir şekilde uyuyor olması gerekiyor.

Algılayıcı :

Sensörler söz konusu olduğunda, çoğu yeni oyuncu, bir optik veya lazer sensörün oyun oynamak için daha iyi olup olmadığını soruyordu. Bir sabit hat beklediğinizde veya cevabınız yoksa, hayal kırıklığına uğrayacaksınız çünkü hangi fare sensörünün daha iyi olduğu konusunda fikir birliği yoktur. İyi optik sensörler var ama aynı zamanda kötü olanları da var. Aynı şey lazer sensörleri için de geçerlidir. Önemli olan, sensörün ne kadar iyi üretildiğine bağlıdır. Daha sık olmamakla birlikte, hangi fare birimlerinin en iyi izleme performansını sunduğunu öğrenmek için ayrıntılara göz atmanız gerekir. Logitech, Razer ve Corsair gibi şirketler, izleme performansı söz konusu olduğunda oyuncular çoğunlukla güvenmektedir.

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Cloud9’dan ESL One Cologne’e Veda

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478