Clash of Clans Espor Turnuvası Düzenleyecek

Mobil cihazlarda en çok oynanan oyunların başında gelen Clash of Clans espor turnuvası düzenleyecek. İşte tüm detaylar. 

Mobil cihazlarda en çok oynanan oyunları arasında yer alan Clash of Clans için yeni bir turnuva düzenleniyor. Oyunun yapımcısı Supercell, ESL ile anlaşmalı olarak bir dünya şampiyonası düzenleyecek. Clash of Clans espor turnuvası ESL One Hamburg etkinliği esnasında gerçekleşecek. 

Supercell tarafından yapılan açıklamaya göre 26 Ekim ve 28 Ekim tarihleri arasında ilk Clash of Clans turnuvası ESL One Hamburg etkinliğinde düzenlenecek ve ödül havuzu ise 1 milyon dolar olacak. 

WWE Universe Mobil Platformlar İçin Çıktı

İlk olarak 2012 yılında iOS kullanıcıları için sunulan Clash of Clans oyunu kısa sürede popüler bir hale geldi. Oynaması ücretsiz olan Clash of Clans oyunu sadece geçtiğimiz yıl geliştiricisi olan Supercell’e 597 milyon dolar kazandırmıştı. 

Clash of Clans daha önce de çeşitli e-spor etkinliklerinde yer almış olsa da gerçekleştirilecek olan bu turnuva Supercell tarafından gerçekleştirilecek ilk e-spor etkinliği olma ünvanı taşıyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Supercell yöneticilerinden Marika Apple, e-spor’un en saygıdeğer organizasyonlarından olan ESL ile anlaşma yaptıkları ve oyun için yeni bir yol çizdikleri için mutlu olduklarını açıkladı. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 Oyunu Üç Farklı Oynanabilir Karaktere Sahip Olacak

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478