ÇİFTLİK BANK SORUŞTURMASINDA SON GELİŞME ! 3 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI !

Çiftlik ben soruşturmasının  daha hızlı bir şekilde işlemesi ve çözümlenmesi için 3 şirkete kayyum atandığı açıklandı.

Çiftlik Bank firmasına yönelik açılan soruşturma, bir ayağacın meyveleri gibi büyümeye devam etmekte. Çiftlik bank soruşturmasını yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapmış olduğu talep üzerine , soruşturma kapsamında 3 büyük şirkete kayyum atandı.  Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapmış olduğu yazılı açıklamalara göre Çiftlik bank olarak bilinen bu dolandırıcı sistemin kurucuları hakkında ” Suç işlemek amacıyla örgüt kurma , Suç örgütüne üye olma ve Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama ” suçlarından dolayı İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’nden kayyum  atanması istendi.

Yapılan soruşturma kapsamında Anadolu 4.Sulh ceza Hakimliği , Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Limited Şirketi , Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Limited Şirketi ile Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim şirketine , Ceza mahkemeleri Kanunu’nun 133/1 maddesi uyarında 3 kişilik kayyum heyeti atanmasına karar verildi.

Bütün şirketim tüm yönetim organlarına ait yetkileri devralan ve bu kayyumların göreve başladıkları ve araştırmaları bu şekilde yürütecekleri bildirildi.

KAYYUM NEDİR ? NEDEN ATANIR ?

Kayyum, belli bir malın belli bir süre yönetilmesi veya belli bir işin yapılması için resmi makamlarca görevlendirilmiş kişinin ismidir. Kayyum, devlet tarafından kontrolün ele alınması istenildiği zaman faaliyete geçer. Örneğin bu soruşturmada, Çiftlik Bank olarak bilinen Fame Game’in eskiden başında olan CEO Mehmet Aydın’ın tüm yetkileri şu anda kayyumun elinde. Bu kişi, soruşturma boyunca bu şirketi kontrol etmeye devam edecek.

Kayyum , belli olan bir malın belli bir süre yönetilmesi veya belli bir işin yapılması için genel resmi makamlarca görevlendirilmiş kişinin ismidir. Kayyum Devlet tarafından kontrolün ele alınması istenildiği zamanlarda faaliyete geçer. Örnek olarak bu soruşturmada , Çiftlik Bank olarak bilinmekte olan ” Fame Game’in eskiden başında olan CEO Mehmet Aydın’ın tüm yetkileri şuan da kayyumun elinde. Ve atanmış olan kayyum soruşturma boyunca bu şirketi kontrol etmeye devam edecek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Firari Mehmet Aydın 'nın Çiftlik Bank Davası Başlıyor | OyunPixel.com1 sene önce
  • […] ÇİFTLİK BANK SORUŞTURMASINDA SON GELİŞME ! 3 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI ! […]

Sıradaki içerik:

NOKİA 5 VE NOKİA 6 CİHAZINA ANDROİD OREO 8.1 GÜNCELLEMESİ !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478