Cep Telefonuna Yeni Vergi!

nokia 9.2

Başlıklar

Merhaba Oyun Pixel takipçileri bugün size Yeni gelen Kültür vergisi hakkında bilgiler vereceğiz. Yorumlarınız bizler için çok değerli, sizler de aşağıdan bu vergi hakkında yorum ve fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

kültür vergisi

 

Kültür Vergisi Nedir?

Parayı Lidya’lılar buldu ama sanki vergiyi biz bulmuşuz gibi geliyor artık. Cep telefonlarına gelen yeni vergi, Kültür vergisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Neredeyse bir cep telefonu almak için ikinci bir cep telefonu daha alacak bir vergi ile alıyoruz. Ancak bu vergi ile verginin de vergisi alınacak gibi. Kültür fonu vergisi olarak adlandırılan bu vergi %1 bir fiyat farkı olması anlamına geliyor. Ancak diğer vergiler de göz önüne alınacak olursa bu fark %2’lere çıkabilir.

Güncel olan bir cep telefonundan haberimize devam edelim örneğin, Samsung Galaxy S20+ 11.999TL’ye tüm vergiler dahil bir şekilde satılıyor yani buda demek oluyor ki, %1 veya %2 oranında yeni vergiyle fiyat farkı olacak.

bir diğer cep telefonu modeli ise, Mi Note 10 Pro, 5539TL’ye  satılıyor. Yeni  vergiyle birlikte bu fiyat 5594TL gibi bir fiyat ortaya çıkıyor (%1 oranında alındığı zaman) Bu her ne kadar az bir fiyat farkı gibi gözükse de zaten telefona yüklenen onca vergi varken böyle bir vergi daha gelince insanın ister istemez morali bozuluyor. Cep telefonların vergilerinin artması geçen sene başlayan bir uygulama aslında. Bunların amacı aslında Cep telefonu ithalatının kısıtlanmasıydı. Şuan ki vergi artışı aslında kaçak telefon getirme olayını arttırıyor. İmei klonlamada aynı zamanda artmaya başladı. Çinli telefon pazarı ise imei değiştirilmesinden dolayı rağbet görmeye başladı.

Kullanıcıya Zararları

Bundan 2-3 Yıl önce bir amiral gemisi telefonunu 2.000-3000TL arasına bulabiliyorken, şimdi ise bir İphone modelini 7-12Bin TL arasında alabiliyoruz. Bu durum gerçekten insanların telefon ihtiyaçlarının karşılanmasını engelliyor. İnsanlar günü zar zor kurtaracak telefonlar, uygun fiyatlı telefonlara yönelmeye başladı. Ve ayrıca İmei klonlama olayı ise çok tehlikeli bir olay insanlar güven duymamalı çokta neden mi çünkü o klonlanan imeinin eğer aranan bir telefondan ya da her telefona aynı imei’nin kullanılmadığını bilemezsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Rap Müzik Nasıl Yapılabilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478