CANNES FİLM FESTİVALİNDEN, NETFLİX FİLMLERİNE YARIŞMA YASAĞI !

Film festivalinden yapılan toplantılar sonrasında Netflix filmlerinin yarışması yasaklandı. The Hollywood Report’ın yaptığı habere göre. Cannes‘ın başkanı Theirry Fremaux, vermiş olduğu röportajda Netflix’in filmlerini sinemalarda gösterilmesini reddettiğini ve bunun yerine izleme servisleri üzerinde lanse etmeyi tercih ettiğini bildirdi. Bazı zamanlar özel gösterimler yaptığını ve böylelikle yapılan filmlerin çevrimiçi ve çevrimdışı izlenebildiğini söyledi.

Bong Joon-ho’nun Okja ve Noah Baumbach’ın The meyeowitz Stories filmleri , geçen sene Cannes‘da yarışmıştı ve Fransız tabanlı film yapımcılarından çok fazla tepki görmüştü. Netlix de Fransada yapılan medya kuralları ve düzenlemeleri nedeni ile bir haftalık sinema gösterimi için son dakika izinlerini almayı başaramamıştı.

Fremaux, The Hollywood Reporter’a geçen sene iki film yapıtının seçildiğini ve Netflix‘i de bunları sinemalarda göstermek için ikna edebileceğinden söz etti. Ne var ki kendisine çok fazla güvendiğini ve Netflix‘in geri çevirdiğini de cümlelerine ekledi. Netflix’in kırmızı halı sevdiğini ve yapımların diğer sinema filmleri ile birliklte göstermek istediğini söyledi. Fakat kendi modelelri ile onların modellerinin zıt tarafta olduğunu anladığını da kesinlikle vurguladı .

Bu sene mayıs ayında düzenlenece olan Cannes film festivali ile birlikte , yarışan filmlerin kesinlikle Fransız sinemalarında gösterime girmiş olması şartı aranacak. Fremaux, Netflix’in hala filmlerini gsöterme fırsatlarına sahip odluğunu söyledi. Fakat filmleri prestijli olan Altın Palmiye ödülleri için yarışamayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • GÜNÜN ÖZETİ ( 26 MART ) – OyunPixel3 sene önce
  • […] -)  CANNES FİLM FESTİVALİNDEN, NETFLİX FİLMLERİNE YARIŞMA YASAĞI ! Buradan […]

Sıradaki içerik:

Günün Özeti ( 25 Mart )

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478