Bir Kişi PewDiePie Videoları Yüzünden İşinden Oldu

YouTube’un ünlü isimlerinden olan PewDiePie’ın adı her ne kadar alakalı olmasa da Yeni Zelanda’da geçtiğimiz aylarda düzenlenen terör saldırısı ile birlikte anılıyor. Ortaya çıkan yeni bir duruma göre ise bu gibi durumlardan başka kişilerde etkileniyor. Bir kişi PewDiePie videoları yüzünden işinden oldu. 

Asıl mesleği fotoğrafçılık olan ve Isaiah Photo isimli bir YouTube kanalı da bulunan bir kişi. Bir müşterisinin kendisinin PewDiePie T- Series savaşı konusunda videolar yaptığını öğrendikten sonra önemli bir işi vermediğini açıkladı. Fotoğrafçı olan Isaiah, kendisinin PewDiePie yani Felix Kjelberg ile bir ilişkisi olmadığını belirtiyor. 

Son Eklenen Fortnite Dans Figürü Bir YouTuber’a Ait Çıktı

YouTuber, kendi kanalını kullanarak profesyonel olarak yaptığı fotoğrafçılık işinin reklamını asla yapmadığını iki olayın birbirine hiç karıştırmadığını söylerken müşterisinin kanalı kendi keşfettiğini ve çalışmama kararı aldığını belirtiyor. Müşterisinin yaptığı açıklama ise şöyle;

PewDiePie Videoları Yüzünden İş Vermeyen Müşteri Açıklama Yaptı!

“Dürüst olmak gerekirse, PewDiePie’ın ırkçı ve Yahudi karşıtı olduğunu söyleyen birçok kişi bulunduğu için PewDiePie ile ilgili ciddi endişelerimiz bulunuyor. Lucasfilm ve Lucasfilm’in sahibi olan Disney ile ilişkilerimiz var ve bu nedenle söz konusu YouTuber kişiyle olan sözleşmemizi iptal ettik”

Amatör YouTuber’ın yaşanan olayın ardından yayınladığı cevap videosunu yazımızın sonunda bulabilirsiniz. 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Crash Team Racing Nitro-Fueled İnceleme Puanları Yayınlandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478