Bethesda İçin Elder Scrolls Müjdesi

Ünlü oyun yapımcısı Bethesda’nın yıllardır uğraştığı dava nihayet sonuçlandı. Bethesda için iyi haber geldi. İşte Bethesda ile ZeniMax arasındaki son durum. 

Bethesda ile ZeniMax arasında yıllardır süren ticari marka anlaşmazlığı sona erdi. Karşılıklı fayda olarak açıklanan anlaşmanın şartları gizli olarak tutuluyor. Anlaşmanın şartları açıklanmadığı için ZeniMax’ın Falconer ve BookBreeze’e kelimeler için ödeme yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor. Şirketler tarafından yapılan açıklamada Redfall kitapları severlerin ve Elder Scrolls 6 fanlarının bu karardan memnu olacakları belirtti. 

Elder Scrolls 6 Yakında Geliyor!

Bu anlaşma ile birlikte Elder Scrolls 6’nın ticari marka anlaşmazlığından dolayı çıkış tarihinin ertelenmesi de son bulmuş oldu. Eğer ki markalar anlaşma sağlayamasaydı ZeniMax ve Bethesda “Redfall” ismini 2020 yazına kadar kullanamayacaktı. Redfall oyunun içinde bir yer olsa da ve sadece bir kelimeden ibaret olsa da oyunun bir parçası olduğu için önemli bir parçası. Eğer ki anlaşma sağlanmasıydı Bethesda ve ZeniMax’ın bu durumu çok zor olurdu. 

League of Legends Mobil Oyunu Geliyor

Sorunun çözülmesinin ardından iki dev şirket oyunun pazarlamasıyla ilgili dilediklerini yapmakta özgür oldu. İlk olarak E3 2018’de oyun severlere gösterilen ve tanıtım tarihi açıklanmayan Elder Scolls 6 oyununun bu anlaşma ile birlikte yakın bir zamanda oyun severlerle buluşması bekleniyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fortnite Oyuncusu Cloak “Tfue ile hala kardeşiz”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478