Banlanan E-Sporcular

Hile açan mı, canlı yayında kız arkadaşına şiddet uygulayan mı ya da para için takım arkadaşlarını satan  mı dersiniz ne yazık ki hepsi var. E-sporların ortaya çıktığı tarihten beri hem izleyicilerin hemde diğer profesyonel oyuncuların başının belası olan hırsına yenik düşüp hile yazılımlarına başvuran ya da oyun geliştiricisinin kurallarına uymayarak oyundan ve organizasyonlardan banlanan esporcular listemizi inceleyelim

Banlanan Esporcular

1-Joel ’emilio’ Mako (CS:GO)

Joel İsveçli profesyonel bir CS:GO oyuncusudur. 25 yaşındadır. Ekim 2014 ”FragBite Masters” maçında HellRaisers’a karşı oynadığı bir maçın ortasında aniden Valve Anti Cheat tarafından yasaklanmasıyla gündeme oturmuştu. Aldığı yasaklamadan sonra hile kullanımını ret eden oyuncu daha sonra verdiği röportajda arkadaşı ile beraber x-ray hilesini kullandığını kabul etmişti. VAC’dan Kaçamazsınız. Emilio ban sonrası şu açıklamayı yaptı ;  ” nerdRage ekibinden ve sponsorlarından özür dilerim. Lütfen onları suçlamayın. Bu benim yaptığım bir hataydı ve cezasını da ben çekmeliyim. Ancak benden de o kadar fazla nefret etmeyin. Çünkü bu turnuvanın elemelerinde hile kullanan tek oyuncu ben değilim! ” 

Tactic Force Efsane Açılış Ödülleri !

2- Li “Vasilii” Wei-Jun (LOL)

  • Profesyonel bir lol oyuncusu olan Li canlı yayında kız arkadaşına fiziksel şiddet uygulaması  ve tehdit etmesi sebebiyle 2020 yılına kadar Riot Games organizasyonlarından uzaklaştırıldı.
  • Örneğin; geçtiğimiz sene HWA’nın başarılı üst koridor oyuncusu Marshall ve CLK’nın ormancısı Rawbin, aralarında geçen Twitter tartışmasından ötürü ciddi bir men cezasına çarptırılmıştı.

3-Hovik “KQLY” Tovmassian (CS:GO)

  • Titan’ın yıldız oyuncularından biri olan KQYLValve Anti-Cheat tarafından yasaklandı.
  • Ban yedikten sonra durumu kabul etsede bir fayda sağlamadı olan yine ona güvenen ekibine ve taraftarına oldu.

4-Ferit ”wtcNN” Karakaya

  • Kendisini ilk olarak HWA takımında oynarken tanıdığımız Ferit ilk yıllarında yasaklı olan eloboost yani başka oyuncular adına lig kasma kuralını ihlal edip kuralları çiğnemişti.
  • Artık Twitch-TV üzerinden yayın yaparak kitlesini yükseltmiştir ve hala daha devam etmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

GAME of THRONES Yakında BluTV’ye GELİYOR!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478