Backlink Satarak İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmak için en sık kullanılan yöntemlerin başında, web siteleriyle alakalı işler yapmak gelmektedir. Web sitesi kurarak, e-ticaret sitelerinin ürünlerini satarak, domain ticareti ve çok daha fazlası, web dünyası üzerinde internetten para kazanılmasına imkân vermektedir. Backlink satarak internetten para kazanma yöntemi de, bunlardan birisidir.

Üstelik bu yöntemi uygulamak için, yığınla web sitenizin olmasına gerekte bulunmuyor. Ancak kendi güçlü web sitelerinizin olması, çalışmalarınızı aksatmadan yapmanız halinde daha fazla kazandıracaktır.

Kısaca backlink nedir? Sorusuna da cevap verecek olursak; bir sitenin başka bir sitenin adresini ya da içerisindeki yazılardan birisinin adresini yayınlayarak referans göstermesidir.

 

 

Backlink Satarak İnternetten Para Kazanma

Kendi siteleriniz üzerinden backlink satmak

Bu yöntemle para kazanmak için, vaktiniz var ve başlangıçta biraz da sermayeniz bulunuyorsa, kendi sitelerinizi kurarak bu sitelerden ihtiyacı olanlara backlinkler satabilirsiniz. Ancak bu iş, özellikle yeni siteler için hemen olacak bir şey değildir. Ya eski hazırda yayın yapan bir web sitesi alarak hemen başlayabilir, ya da sitenizi 3 ay kadar güncelleyerek güçlendirip sonra backlink satışı yapabilirsiniz.

Başkalarının backlinklerini satarak para kazanmak

Bu yöntem ise biraz daha basit olsa da, kazancınız da ona göre az olacaktır. Burada yapmanız gereken tek şey, site sahibi ile backlink ihtiyacı olanlar arasında köprü olmaktır. Bu durumu, bir ajans olarak düşünebilirsiniz. Daha önceden site sahipleriyle anlaşarak, anlaştığınız fiyatın üzerine kazancınızı da ekleyip müşteriler bulabilirsiniz. Bu sayede, backlink satışını yapıp kazanç elde edebilirsiniz.

Backlink Satarak Ne Kadar Kazanırım?

Konu hakkında en fazla sorulacak sorulardan birisinin cevabına gelecek olursak, net bir kazançtan bahsetmek mümkün değildir. Kazanç miktarında en önemli etken, sitenin genel kalitesi ve satış yapacağınız siteyle sizin sitenizin aynı kategoride olmasıdır. Örneğin kadın siteniz var ve kadın sitelerine backlink satacaksanız ve sitenizde güçlüyse, buradaki geliriniz daha fazla olacaktır.

Ancak bir kadın sitesinden sporla alakalı bir siteye satılacak backlink, çok daha ucuz olacaktır. Örneğin Milliyet gibi bir haber sitesi özellikle ilgili kategoride bir backlink yayınlamak için 5 bin lira ücret talep edebilirken, Google üzerinde henüz önemli bir yere gelememiş bir web sitesinden alınacak backlink fiyatı ise, duruma göre 10-30 TL arasında olmaktadır. Burada sitenin ziyaretçi sayısı, güncelliği ve kategorisi oldukça önemlidir.

Backlink satarak internetten para kazanma konusu hakkında sormak istediklerinizi, yorum kısmından editörlerimize ileterek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında, aşağıdaki başlıklarda farklı internetten para kazanma yöntemleri bulunmaktadır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • God7 ay önce
  • backlink satışı hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkürler

Sıradaki içerik:

Stranger Things Konusu ve Oyuncuları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478