Avengers: Infinity War incelemesi

Her zaman bir Marvel filmini incelemek için bakıyoruz ve aklımzda birçok şey var  kendime aynı soruyu soruyorum:

Bugünlerde bir Marvel filminden ne bekliyoruz?

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, bir film pelerini tek başına yapacak olan anlatı zorluklarıyla doludur. Yaklaşık bir düzlükteki bir yerde dört merkezi parsel taşıyan gerginlik, farklı alt sığınakları ile birleştirdiğimiz ruh halleri ile uyumlu tonlar arasında esnek bir şekilde, bunların ağırlığı altında esnektir. Onun gücü zaten bu, karakterleri biliyoruz ve Filmin, onun ana hikayesi (Thanos, Infinite Stones, Avengers) seyircinin aklında bir soru işareti ile çevrilidir. Sonsuzluk Savaşı asla bir franchise ağının dışında çalışmayı amaçlamamıştır, bu yüzden ayrı ayrı yargılamak için çok az değer vardır.

Yönlendirme ikilisi, Russo Kardeşler ve senaryo yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely’den beklediğimiz şey çizgiyi yeniden icat etmek için fazla bir şey değil. (Marvel’in en yeni filmleri – Thor: Ragnarok ve Black Panther – her ne kadar süper kahraman trendlerinin aşırı hareketlilikte hayatlarını bıraktığına dair örneklerdir.) Eternity Savaşından gerçekten ne beklersiniz? . Onların birbirlerini görmelerini, çıkma ihtimalleriyle mücadele etmelerini, korkularını ve umutlarını hissetmelerini ve onların taşıdıklarını görmelerini istiyoruz.

MARVEL’S AVENGERS: INFINITY WAR

Spoiler toprağına girmeden, Infinity War zaman kaybetmeden hikayesine girer: Thanos, ilk Avengers filminin olaylarını harekete geçiren gölgeli uzaylı figürü geliyor. O, yeryüzüne ve uzaya dağılmış olan altı Sonsuzluk Taşından sonradır ve kahramanlar hepsini almadan önce onu durdurmak ve karanlık niyetine gerçeği çarpıtmak için her şeye gücü yeten bir güce kavuşmaktır.

Doğru, film özellikle ilginç bir yapıya sahip değil. Anlatı, daha çok bir yaydan daha eğimli bir düzlemdir. Ama üçüncü perdenin ne zaman başladığına emin olamasam da, hep aynı şekilde heyecanlandım. Görüntülememden, bu parçanın gerçekten çok uzun sürdüğü müdahaleci düşünceyle ya da Sonsuzluk Savaşı’nın kazanılmadığı bir anı oluşturduğuna dair dikkatimi çeken sadece birkaç dakika vardı.

Film yapımcıları, Vision ve Wanda’ya yatırım yapmayı hedeflediler. İki karakterin gelişimi neredeyse tamamen ekran dışında gerçekleşti. Sonsuzluk savaşı, Thanos’u, Loki’nin Avengers sonrası yarı-kurtuluşundan bu yana yeniden yaratmaya çalıştığı, Marvel Sinemasever Evren’in ilgi uyandıran ark-düşmanına çevirmek için bir hayli ağır bir yük taşıyor. Ama sonuçta, onun ya da onun lagroslarından birinin motivasyonları hakkında ne kadar çok kez var olursanız olun, ne sempatik, ne de empatik kalıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Ücretsiz Steam Kodu ”WIN THE GAME”

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478