Apex Legends: Bildiğimiz Her Şey Burada

Apex Legends, battle royale oyunlarına katılan bir başka oyun oldu. Biraz Fortnite veya PlayerUnknown’ın Battlegrounds’a benziyor ve aynı kural setine uyuyor.

 • 20 dakika veya daha sonra tanıtımları dinleyerek ve ilk fragmanı izledikten sonra kabul ediyordum, Elbette Electronic Arts ve onun geliştirme stüdyosu Respawn Entertainment, başarılı ancak yaratıcı mükemmel Titanfall franchise’ını alacak ve ticari uygulanabilirliğini artırmak için bir yol bulacaktır. Ve elbette kutulu bir üründen uzaklaşacak ve dijital bir mikro ticaret geleceğine taşınacaklar.
 • Apex Legends hakkındaki dikkatimi çeken unsurlar arasında ilginç karakter yetenekleri, kullanışlı takım savaş çözümleri, iyi dengelenmiş silah ve teçhizat, akıllı haritalar ve makul ticaret seçenekleri var.

Karakterler

 • Overwatch ve Call of Duty: Black Ops 4 gibi oyunlarda olduğu gibi, oyuncular her birinin kendi kişilikleri, sesleri, arka planları ve yetenekleri olan belirli karakterlerin rolünü üstlenirler. Apex Legends, Titanfall evreninde kurulsa da oyunda Titans yok.
 • Apex Legends, Titan Savaşlarının tarihe geçtiği bir zaman olan Titanfall 2’den birkaç yıl sonra gerçekleşiyor. Üst düzey bir geliştirici, takımın Titans ile olan battle royale’i test ettiğinde, oyuncu karakterlerinin etkisini azalttığını söyledi.

Şimdiye kadar gösterilen karakterler aşağıdaki gibidir:

 • Bloodhound, izleri takip edebilen ve duvarlardan görebilen bir izci
 • Gibraltar, koruyucu bir kubbe kalkanı fırlatabilecek ve etki alanı bombalama yayılmalarını bırakabilecek büyük bir adam
 • Lifeline, Kendi ve ekip arkadaşlarının sağlığını artırmak için bir dron kullanan ve hızlı iyileştirme yeteneklerine sahip bir doktor.
 • Bangalore, topçu saldırısı da dahil olmak üzere özel silahları olan bir asker
 • Wraith, oyuncuların saldırıları ve geri çekilmeleri etkileyebilecek portallar yaratabilen sprite benzeri bir varlık
 • Pathfinder, İzcilikte iyi olan ve takım arkadaşlarının kullanması için kanca kancaları oluşturabilen
 • Caustic, zehirli gaz ve bubi tuzağı yeteneklerine sahip, ortalama ruhlu bir sosyopat.
 • Mirage, düşmanı karıştırmak için ortadan kaybolup holograflar yaratabilen hafif değişik bir arkadaş.

Bu karakterlerin hiçbiri şaşırtıcı derecede orijinal değil, ancak oyunun hikayesi ve yeri bağlamında var.Onların kendine özgü kişilikleri ve ihtiyaçları var. Örneğin, Pathfinder, yaratıcısı ile bir toplantı yapmak isteyen, kaybedilen bir ruhtur. Hepsi, öldürülen ya da öldürülecek popüler gladyatör yarışmalarında, Outlands adı verilen uzak, terk edilmiş bir galaktik yerleşimde yarışıyor.

Apex Legends Yeni Silah Geliyor

Her savaş 20 savaşçıdan oluşan 20 takım arasında gerçekleşir. Her oyunun başında oyuncular, hangi karakteri olmak istediklerini seçmek için sırayla yer alırlar. Kopyalara izin verilmiyor. Zaman aşımı gelmeden önce bir karakteri tercihim olarak seçebilirim.

Karakter becerileri sabittir ve geliştirilemez. Birkaç yeni başlayanlar için kullanılabilir. Diğerleri oyun veya satın alma yoluyla edinilmelidir. Seviyelendirme, Apex Paketleri adı verilen yağma kutuları, oyun içi işçilik ekonomisi ya da doğrudan satın alma yoluyla elde edilebilecek cilt ve diğer estetiklere erişim sağlar. Tüm işlemler iyi bakmak için kit karakterleri ile ilgilidir; p2w yok.

DÜŞÜŞ

 • PUBG ve Fortnite’deki gibi, oyuncular seçtikleri bir yere inerek haritaya düşer.

HARİTA

 • Harita Fortnite ve PUBG’den önemli ölçüde daha küçüktür, ancak sadece 60 oyuncu ve çok sayıda yeraltı mülküyle, oyunun başında kalabalığın arasından kaçmak için bolca alan vardır. Bazı yerler, erken dövüşün kaçınılmaz olduğu noktalardır. Diğer yerler ise daha sessizdir.
 • Harita, gölgeli bölgelerden askeri komplekslere ve dev bir stadyuma kadar çeşitli bina yuvaları içeriyor. Outlands, dikeyliği destekleyen ve siper hattı bloklarının yanı sıra kapak sağlayan yüksek kaya oluşumları da dahil olmak üzere devasa doğal yapılara sahiptir. Açık, uzun mesafeli arenalardan yakın dövüş koridorlarına ve zorlu dikeylere kadar çok çeşitli var.
 • Harita, gecikme yapan takımların halka kaçarken toplanmaya meyilli oldukları, çılgınca harita kenarındaki kavgalara ya da beklemedeki takımlardan gelen pusulara yol açabilecekleri birçok boğulma noktasına sahiptir.
 • Ancak en dikkat çekici özellikleri, tırmanma halatları ile hızlıca ölçeklendirilebilen ve atlama yoluyla inebilen yüksek yapılardır. Oyunda düşme hasarı yoktur.

Eşya Toplamak (Loot Yapmak)

 • Silahsız düşüyoruz ve her zamanki tabanca, makineli tüfek, plazma tüfekleri ve keskin nişancı tüfeklerini kapsayan en iyi silahları arıyoruz. Sağlık paketlerini, zırhı, patlayıcıları ve silah aksesuarlarını, güçlerine göre farklı renklerde toplamak için de mevcuttur.
 • İyi bir silah bulmak zordur, ancak diğer takımların yarısının öldüğü noktadan sonra hayatta kalırsam, genellikle tatmin edici bir yükselişe geçersiniz.
 • Sınırlı sayıda yuvaya sahip bir sırt çantası taşıyorsunuz, ancak ihtiyaç duymadığınız her türlü şeyi bırakabilirsiniz. Ya da eşyaları bırakıp ekip arkadaşlarınıza verebilirsiniz. Yuva sayınızı arttıran sırt çantaları da bulunabilir.

KADRO TAKTİKLERİ

 • Apex Legends ile geçirdiğim süre boyunca iyi oyuncularla oynadım ve kötü oyuncularla oynadım. Açıkçası, fps oyunlarında becerileri  seğirmek önemlidir, ancak takım olarak çalışmanın zorunlu olduğunu ve taktik zekanın önemli olduğunu gördüm.
 • Oyuncuları canlandırmak, tehlike işaretlerini takip etme ve onlara enjeksiyon yapma meselesidir. Enjeksiyonlar ayrıca kendi kendine uygulanabilir. Ölü oyuncular amblemlerini toplayıp yeniden doğmuş bir istasyona götürerek canlanabilirler. Bununla birlikte, bu istasyonlar tehlikeli yerlere yerleştirilme eğilimindedir.
 • Oyundaki fiziksel alanların birçoğu açıkça savunulabilir pozisyonlar olarak, ancak üçten fazla giriş noktasıyla tasarlandı. Bu, sürekli uyanıklık veya sürekli hareket anlamına gelir. Hareket ederken, hız kazanmak için kayabilirim ya da silahlarımı biraz daha hızlı çalışacak şekilde durdurabilirim. Komuta yüksekliklerinden yararlanmak, buradaki stratejinin büyük bir bölümünü oluşturuyor.
 • Bir düşman tespit edildiğinde, bunlar işaretlenir ve oyuncular saldırı için acele edebilirler. Ancak bu işaret sadece son görüşlerini ortaya koyuyor.

ÖDEMELER

 Apex Legends, PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One’da ücretsiz oynanır. Oyuncular bir EA Origin hesabı kullanarak giriş yapmalıdır.
 • Savaş geçitlerinin sezon sonunda açıklanması planlanıyor.

SON OLARAK İSE

Apex Legends’i oynama deneyimleri son derece olumlu durumda. Oyun Battle royal yarışmasına girmeye aday bir şekilde hazırlanmış heyecan verici bir oyun gibi gözükmekte.
Takım arkadaşları ile çalışmak, hayatta kalmak ve onları hayatta tutmak konusunda kendimi özümsüyorum. Oyun oldukça dengelidir, böylece beceri ödüllendirilir, ancak beceri eksikliği, özellikle kendimi gerçekten ne yaptığını bilen biriyle oynamayı bulurum.
Takım arkadaşlarınız ile beraber oynadığını bu oyun hayatta kalmanız ve onları hayatta tutmanız konusunda kendinizde bu hissi yaşatacak dengeli bir oyun.tamamen becerileriniz ile ödüllendirilebileceğiniz tarzda.
 
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

 • Origin Kullanıcılarının Gerçek İsimleri İfşamı Ediliyor ? | OyunPixel.com2 sene önce
 • […] Apex Legends: Bildiğimiz Her Şey Burada […]

Sıradaki içerik:

iPhone SE 2 Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478