Android Telefonlar İçin En İyi Video Oynatıcılar

Türkiye’de en sık kullanılan işletim sistemi olan Android telefonlar için en iyi video oynatıcılar, tercihiniz hangisi olursa olsun cep telefonunuzdan daha rahat ve sorunsuz video izlemenizi sağlamaktadır. Sizler için seçtiğimiz Android telefonlar için geliştirilen en güzel video oynatıcılar, aşağıda yer almaktadır.

Android Telefonlar için En İyi Video Oynatıcılar

VLC Player

Bilgisayarlarımızda da sıklıkla kullandığımız medya oynatıcılardan biri olan VLC Player, Android akıllı telefonlar için de başarılı bir performans sunuyor. Birçok videoyu sorun yaşamadan izlemenize fırsat veren medya oynatıcı, aynı zamanda farklı ses dosyaları, ses dilinin değiştirilebilmesi ve altyazı gibi farklı desteklerde sunuyor. Üstelik sadece telefonunuzda bulunan dosyaları değil, harici bağlanan depolama alanlarındaki dosyalarında oynatılmasına imkân veriyor.

Kodi

Android telefonlar için en iyi medya oynatıcılar arasındaki Kodi, esasen Android TV’ler için tasarlanmış bir video oynatıcı olarak öne çıkmaktadır. Açık kaynak kodlu bir uygulama olması sayesinde sürekli geliştirilen Kodi ile cep telefonunuzdan sorunsuzca video izleyebilirsiniz.

BSPlayer

İlk olarak bilgisayarlar ile hayatımıza giren BSPlayer, sonrasında Android cihazlarda yerini almaya başlamıştır. Çok eskiden yayınlanan versiyonu sayesinde özellikle çok çekirdekli işlemciler sayesinde, gayet yeterli bir performans sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yüksek çözünürlüklü videoları rahat bir şekilde takılmadan izleyebileceğiniz bir video oynatıcı arıyorsanız, Android telefonlar için en gelişmiş video oynatıcılar listemizde yer verdiğimiz BSPlayer ideal bir seçenek olacaktır.

MX Player

Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılmak için geliştirilen ve en eski medya oynatıcılardan biri olan MX Player, Türkiye’de fazla bilinmese de aslında dünya genelinde en yaygın kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Eklenti desteğine de sahip olan uygulamanın, AC3 ve DTS gibi farklı birçok ses formatını da desteklemesi ayrı bir avantaj sunmaktadır. Çocuk kilidi gibi özelliklerinin bulunmasıyla, diğer video oynatıcılara göre biraz daha avantajlı olabilir.

gPlayer

ağ üzerinden video oynatabilmesi, altyazı desteği ve geniş ekran desteği ile dikkat çeken gPlayer, Android telefonlarda kullanılabilecek en iyi video oynatıcılar arasında yer alıyor. Aynı anda tam 6 farklı videoyu oynatabilme özelliği sunması ise, medya oynatıcının önemli özellikleri arasında yer alıyor.

En kapsamlı teknoloji haberleri için, takip etmeye devam edin

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Pokemon Go Hükümetlerin Beyin Uyuşturmak için Kullandığı Bir Unsur mu?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478