Android Q sürümünün bir özelliği daha belli oldu

Android Q

Android Q güncellemesi ile gelecek olan bir yenilik daha belli oldu. Android Q ile geri tuşu tekrardan kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

Android kullanıcılarının merakla beklediği Android 10  sürümü için geri sayım başladı. Mart ayındaki Google I/O etkinliğinde sergilenecek olan yeni Android sürümünün detayları şimdiden ortaya çıktı. Siyah temayı sistem arayüzüne Android 10  ile entegre edecek olan Google, eskiden kullanılanan geri tuşunu da bu sürüme ekleyecek gibi görünüyor.

Android Q ile geri tuşu geliyor!

Akıllı telefon üreticileri genellikle arayüzlerinde geri tuşuna destek veriyordu. Ancak bu destek Android’in içerisinde yer almadığı için pek sağlıklı değildi. Google, Android 10 sürümü ile geri tuşuna tekrardan yer vererek, uygulama içinde dolaşmada büyük bir kolalık sağlayacak.

Android 10 sürümü ile gelecek olan geri tuşu sayesinde; uygulama içerisinde bir önceki menüye dönmek için parmaklarınız felç geçirmeyecek. Baş parmağınız ile kolayca bir önceki menüye dönüş yapabileceksiniz. İlk olarak Pixel modellerine gelecek olan bu özelliğin diğer Android telefonlara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy M20 Türkiye’de ön siparişe sunuldu!

Android 9.0 Pie sürümünün 3. parti Android telefonlara geç gelmesi büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Umarız Android 10 Q ile bu hata bir kez daha tekrar etmez ve hızlı bir şekilde güncellemeler sunulur.

Android Q

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • LineageOS 16 ile Android Pie eski telefonlara geliyor | OyunPixel.com2 sene önce
  • […] Android Q sürümünün bir özelliği daha belli oldu […]

  • WHATSAPP BUSINESS GELİYOR ! | OyunPixel.com2 sene önce
  • […] Android Q Sürümünün Bir Özelliği Daha Belli Oldu […]

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile x Resident Evil 2 güncellemesi yayınlandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478