Amazon Alexa Akıllı Gözlük ve Yüzüğü

Casusluk filmlerinde gördüğümüz, aksesuarların içerisine gizlenmiş mikrofon ve hoparlör ile bir bilgisayar asistanıyla ya da farklı bir kişiyle konuşabileceğimiz ve yanıt alabileceğimiz  bir araca sahip olmak çoğumuzun hayalidir. Amazon bu hayalimizi gerçekleştirecek tabii ki bir nebze.

Amazon etkinliğinde, Alexa yüzük Echo loop’u ve gözlük Echo frame’yi duyurdu.

Echo Loop Android ve İos cihazlarda google asistan ve siri ile uyumlu olup yüzüğün üzerinde bulunan tuşa bastıktan sonra, cihaz bluetooth aracılığı ile telefonunuza bağlanır ve sorularınızın yanıtını vermek için, telefonun mobil ağından faydalanır. Echo Loop’un satış fiyatı 129,99$.

Echo Loop cihazının ufak olmasından dolayı, asistana sorular sorulurken net ve anlaşılır şekilde ağzınıza götürerek konuşulması ve cevabı dinlemek için de kulağınıza getirilmesi gerekmektedir. Üzerindeki düğme kullanılarak aramaları reddedebilir veya hızlı arama atanarak, atadığınız kişileri aranabilir onlar ile cihaz aracılığıyla konuşma yapılabilir. Echo Loop ayrıca titreşim özelliği ile telefonunuza gelen bildirimler hakkında bilgi verir.

Amazon cihazı küçük, orta, büyük ve ekstra boyutlarda satacağını söylüyor. Ayrıca teslimattan önce yüzük boyutlandırma kiti göndererek, parmağınıza uygun yüzük seçilebilme imkanı sağlamaktadır. Ürün yalnızca davetiyeyle satılmaktadır.

Cihaz  2.58 mm kalınlığında, 9-12 gram ağırlığında, dışı titanyum içi ise paslanmaz çelik, 4mb flash belleğe sahip ve 2 mikrofonu bir hoparlörü bulunmakta.

 

Yerli Oyun Maru Çıkıyor !

 

Echo Frame, gözlük kullananlar için tasarlanmış cihazdır. Daha önce Google Glass’ta görüldüğü gibi AR teknolojisine sahip olmadığı için, görüş alanına hologram tarzı  şeyler çıkarmamakta.  Genellikle gündelik hayatınızda kullanabileceğiniz Alexa ya da Google asistanı içeren bir gözlük çerçevesi özelliğinde. Cihazı, aynı Echo Loop gibi, bluetooth üzerinden telefonunuza bağlanır ve sorularınıza yanıt vermek için mobil ağınızı kullanır. Cihazla etkileşime geçmek için (Alexa) kelimesi ya da çerçevenin üzerinde parmağın gezdirilmesi gerekmektedir.

Amazon dört mikro hoparlör kullanıldığı cihazda kendi açık kulak teknolojisini kullandığını, böylece yalnızca dijital asistanın yanıtlarını durabildiğinizi söylüyor. Şirket Echo Frame’i yalnızca davetiyeyle 179,99 $ fiyatla satıyor.

Bu cihazların her ikisi de, tüketicilere yenilikçi ürünler getirmeyi ve geri bildirim almayı hedefleyen e-ticaret devi  amazonun “1. Gün Sürümleri” programının bir parçasıdır. Bu, cihazların seri üretime girmeyeceği anlamına geliyor. Ancak Amazon, insanlar tarafından cihazların  günlük yaşamlarında  nasıl  ve ne amaçla kullandıklarını, cihazların gündelik hayata uygun olup olmayacağı gibi konularda test etmek amacıyla çıkarıyor.

Yüzük ve Asistanlı gözlükler harika olsa da, hala telefona bağlılar ve mevcut nesil asistanlar henüz tam anlamıyla kusursuz çalışmıyor. Yani, meraklı olmadığınız sürece, şu an için bu takılabilir cihazları görmezden gelip gelişmelerini takip ederek, yeni sürümlerini tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  • Caferule.com12 ay önce
  • amazon türkiye gelişiyor yavaş yavaş bu güzel bir şey

Sıradaki içerik:

Yerli Oyun Maru Çıkıyor !

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478