AirPower yalan oldu! Apple hisseleri düşecek!

AirPower

Başlıklar

Apple’ın kablosuz şarj matı olan AirPower bugün resmi olarak yapılan açıklama ile iptal edildi. Apple feci çuvalladı diyebiliriz.

Apple’ın yılan hikayesine dönen kablosuz şarj matı AirPower’ın AirPods 2’den hemen sonra satışa sunulması bekleniyordu. Çünkü Apple, AirPods 2’nin kapaklarına kablosuz şarj matının görsellerini bir güzel yerleştirmişti. Ancak beklenen olmadı ve Apple, tarihinde ilk defa büyük çuvalladı.

AirPower iptal edildi!

Gece ekspresi yapılan açıklamaya göre Apple’ın kablosuz şarj matı tamamen rafa kaldırılıp iptal edildi. Apple, buna gerekçe olarak kablosuz şarj matının bekledikleri standartlara sahip olmadığı için ürünü iptal ettiklerini gösteriyor. Apple’ın kablosuz şarj matı sözde; iPhone, Apple Watch ve AirPods 2’yi şarj edecekti.

Katlanabilir iPhone için patent alındı

Ancak ne Apple Watch’ta ne de AirPods 2’nin kasasında Qi sertifikası bulunmuyor. Yani olası bir akım dalgalanmasında bu iki cihazın bozulma olasılığı bulunuyor. iPhone X, iPhone 8, iPhone Xr ve iPhone Xs modellerinde yer alan Qi sertifikası için bile aslında AirPower satışa sunulabilirdi.

AirPower

Ancak Apple sözünde tam duramayacağı için ürünü komple iptal etme kararı aldı. Bakalım Apple cephesinden yakında buna benzer sadece iPhone’u şarj eden bir kablosuz şarj matı görecek miyiz?

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple Kestirmeler uygulaması güncellendi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478