5G İlk Nerede Uygulanacak?

5g nerede kullanılacak

Başlıklar

Merhaba OyunPixel takipçileri, bugün Altyapı bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın açıklamalarına göre 5G teknolojisinin Türkiye’de ilk uygulanacağı yer hakkında bilgi vereceğiz. Yorumlarınız bizler için çok değerli, sizlerde 5G teknolojisi hakkında fikirlerinizi, ve bu konu hakkında yorumlarınızı belirtemeyi unutmayın. Pixellendiniz!

5g nerede kullanılacak

 

5G TEKNOLOJİSİ TÜRKİYE’DE NEREDE KULLANILACAK

Ulaştırma ve Altyapı bakanı Mehmet Cahit Turhan, 5G teknolojisinin bu yıl içerisinde İstanbul Havalimanı‘nda kullanılacağını açıkladı. Bakan, 5G’nin artı ve eksilerinin daha kullanıma geçmeden tüm Türkiye tarafından bilinmesi hakkında ki konuya dikkat çekti.

5G’ye geçiş derece derece olacak

Mecliste gazetecilerin sorularına cevap veren Turhan, 5G’ye hazırlık çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. “5G’ye geçiş derece derece olacak” diyen Bakan Turhan, 5G teknolojisinin sadece görüntü ve haberleşmeden ibaret olmadığını söyledi. Bakan, 5G’nin bir çok sektörde kullanılacağını ve internet altyapının kullanılıp, rekabetin arttırılması konusundaki beklentilerinin olduğunu açıkladı.

“Bugün 5G’ye geçtik desek Türkiye’de kullanılan, elimizdeki cihazların tamamen değişmesi anlamına gelecek. Tamamı olmasa bile yarısı, yarısı olmasa bile üçte biri. Bu önemli bir ticari bakımdan ithalat demek. Bunu dengeli şekilde yapmamız lazım” dedi.

Bakan Turhan, 5G’ye geçişin derece derece olacağını da sözlerine ekledi. Bakan, endüstri, sağlık, tarım ve eğitimde 5G’nin getireceği faydalarla beraber götüreceklerinin de iyi dengelenmesi gerektiğini ifade etti.

5g nerede kullanılacak

Sizce 5G teknolojisinde kota gibi dertler olacak mı? Ya da halen bağlantı gibi sorunlar devam edecek mi? Aşağıdan fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın! İyi günler, iyi akşamlar, günaydın iyi geceler. Pixellendiniz!

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İlk Playstation Nasıldı? Özellikleri Neydi?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478