2020’de Neler Oldu ?

2020 Felaketler
2020’nin Başından bu yana felaketler durmak bilmiyor ! İşte o felaketler neler ? 2020’de neler oldu?

2020’de Neler oldu ?

  • 8 Ay süren orman yangını

orman yangını

Avustralya’da çıkan yangında tam olarak 1 milyar canlı yaşamını yitirdi. Yangın 2019 yılının temmuz ayında Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde meydana gelmiştir. Çıkan yangın 2020’nin Mart ayına kadar devam etti. Çıkan yangında 28 kişi yaşamını yitirdi. 1 Milyar canlı yok olmuştur.

  • Elazığ Depremi

Elazığ Felaketi

Elazığ depremi tüm Türkiye’yi derinden sarstı. 24 Ocak 2020‘de meydana gelen Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6.8’lik deprem meydana geldi. Depremde 35’i Elazığ’da, 4’ü Malatya’da olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetmiştir. 1607 kişi yaralanmıştır.

  • Çığ Felaketi

Çığ felaketi

Van’da çığ felaketi 41 can aldı Van’ın Bahçesaray ilçesinde meydana gelen 4-5 Şubat 2020 tarihinde iki farklı çığ felaketi yaşanmıştır. 4 Şubat’ta Bahçesaray karayolunda hareket halindeki minübüsün üzerine düşmüştür. 6 Kişi sağ olarak çıksa’da ne yazık ki 5 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştır.

  • İdlib Şehitleri

İdlib Şehitlerimiz

Türkiye İdlib’de 36 şehit verdi 27 Şubat 2020’de Rusya destekli Suriye Silahlı Kuvvetleri, Suriye İç Savaşı kapsamında İdlib’de 400 askerin bulunduğu Türk Silahlı Kuvvetlerine ait piyade taburuna hava saldırısı düzenlenmiştir. Malesef 36 Askerimiz Şehit düşmüştür.

  • Koronavirüs (COVID-19) 

Koronavirüs salgını

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 koronavirüs, Antartika hariç tüm kıtalara ve 120’den fazla ülkede kendini göstermiştir. 2019 Aralık ayında ortaya çıkan virüs, ilk kez Wuhan’daki hayvan pazarında balık satıcısı olan 49 yaşında bir kadında görülmüştür. Ve hala hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

  • Çekirge istilası

Çekirge saldırısı

Çekirge istilası tarım alanlarını tehdit ediyor. Doğu Afrika‘da son 70 yılın en büyük çekirge istilası gerçekleşmiştir.
Çekirge istilası, Afrika’da başladıktan sonra yayılım gösterdi ve dünya gündemine girmeyi başarmış bulunmaktadır.

  • Kobe Bryant Ve Kızının Ölümü 

Kobe Bryant Ve kızının ölümü

Kobe Bryant ve kızının yaşamını yitirdiği kaza ABD’nin California Eyaleti‘nde meydana gelmiş ve yoğun sis kazanın en önemli nedeni olarak gösterilmiştir.
Kobe Bryant ve kızı Gianna dahil toplam 9 kişi hayatını kaybettiği helikopter kazası sonrası yapılan otopsilerde, helikopterdeki herkesin şiddetli bir darbeye bağlı travma nedeniyle öldüğü açıklandı.

Sizler için 2020’de Başımıza gelen felaketler derlendi. Daha fazlası www.oyunpixel.com’da

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

The Witness Sistem Gereksinimleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478